Aktuality

Vážení členové klubu,

dovolujeme si Vám oznámit, že termín poslední uzávěrky na Speciální klubovou výstava psů Klubu chovatelů švýcarských honičů, která se bude tradičně konat při Oblastní výstavě psů v Náměšti na Hané dne 18. 6. 2022, je posunut do 20.5.2022.

 


 

Vážení členové klubu,

vzhledem k tomu, že není dle nových pravidel možno uskutečnit bonitaci na speciální výstavě klubu v Náměšti na Hané, bude probíhat hromadná bonitace pouze na klubové výstavě, která se uskuteční 10.9.2022 ve Vysočanech u Chomutova. V případě akutní potřeby provedení dřívější bonitace, je možné se vyjímečně obracet se žádostí o provedení individuální bonitace na poradkyni chovu paní Barboru Dančovou. Individuální bonitace bude možno uskutečnit výlučně v Praze.

 


Vážení členové klubu,

zveme Vás na Speciální klubovou výstava psů Klubu chovatelů švýcarských honičů, která se bude tradičně konat při Oblastní výstavě psů v Náměšti na Hané dne 18. 6. 2022. Oficiální stránky výstavy: www.vystavanamest.cz

Posuzovat bude paní Svatava Beránková.

Upozorňujeme, že dle nových pravidel již není možné na speciální výstavě uskutečnit bonitaci. 

PROPOZICE   /UserFile/files/klubove_vystavy/specialni_vystavy/2022/Propozice_OV_N%C3%A1m%C4%9B%C5%A1%C5%A5_2022_-_kubovky_OK.pdf

Na výstavu je již možné se přihlásit prostřednictvím www.dogoffice.cz

V doggofiice je přihlašování rozděleno následovně:

1) Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané  19.6.2022 - zde se hlásí všechna plemena na neděli. Na nedělení oblastní výstavu se nově mohou  přihlásit  i plemena , která měla v sobotu své klubové a speciální výstavy. 

2) Náměšťská výstava - speciální výstavy  18.6.2022 - zde se hlásí plemena mající v sobotu své speciální výstavy (jen tato plemena jsou v nabídce).

 I. uzávěrka 17.4.2022

II. uzávěrka 16.5.2022

Těšíme se na Vaši účast.

 


Vážení členové klubu,

rádi bychom Vás upozornili na možnost zúčastnit se prvního mezinárodního srazu švýcarských-švyckých honičů, který se bude konat 21. 5. 2022 v Uzelle ve Francii. Bližší informace a přihlášku najdete v odkazu.

/UserFile/files/Aktuality/2021/Anmeldung_Treff_Tch%C3%A8que(1).docx

Vedení klubu


Dne 16.10.2021 proběhly barvářské zkoušky honičů, pořádané OMS Chomutov v honitbě Vojenských lesů a statků divize Karlovy Vary místo Lučiny.

Více naleznete v sekci LOV - PROBĚHLÉ AKCE


Vážení členové klubu,

na internetovém portálu eCanis byl zveřejněm článek Bernský honič je lovec a prima parťák!

Odkaz naleznete zde.   

https://www.ecanis.cz/clanky/bernsky-honic-je-lovec-a-prima-partak-_1988.html


KLUBOVÁ VÝSTAVA – 11. 9. 2021

Klubová výstava švýcarských honičů se konala letos již tradičně v krásném prostředí v areálu Hotelu U sv. Václava ve Vysočanech u Chomutova. Na klubovou výstavu bylo přihlášeno celkem 27 švýcarských honičů, které posoudila zkušená rozhodčí paní Olga Dolejšová. Letos byly ve výstavním kruhu po delší době zastoupeny všechny barevné variety švýcarských honičů!

Bernští vítězové jsou: Gaia Aurita Kitta - VN1, Nejlepší štěně; Aaron z údolí Loučky - V1, CAJC, Klubový vítěz mladých, BOJ; Grace Lady Dorotte - V1, CAJC, Klubová vítězka mladých; Elliot Moravian Pride - V1, CAC, Klubový vítěz, BOB; Habbiela Bohemia
Hill
- V1, CAC, Kubová vítězka, BOS.

Švyčtí vítězové jsou: Benjamin od Svatohorské zvonice - V1, CAC, Klubový vítěz, BOB; Alyeen Alpenglanz - V1, CAC, Klubová vítězka, BOS.

Jediná lucernská honička Michelle Lady Bardotte získala V1,CAC, Klubová vítězka, BOB.

Vítězem celé výstavy se stala jurská honička Rascasse de la Cascade des Fayes  - V1, CAC, Klubová vítězka, BOB a BIS.

Nejlepší chovatelská skupina bernských honičů – CHS Aurita Kitta.

Na závěr výstavy proběhly také bonitace a fotografování jedinců na bonitační karty.

Fotografie z celého průběhu Klubové výstavy KCHŠH a bonitační fotografie si můžete prohlédnout zde:

https://svycarskyhonic.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_11._9._2021/

Poradkyně chovu


SPECIÁLNÍ VÝSTAVA KCHŠH - 11. 7. 2021

Speciální výstava se konala dne 11. 7. 2021 jako v minulých letech při oblastní výstavě všech plemen v krásném areálu zámku v Náměšti na Hané. Speciální výstavu tentokrát posuzoval pan rozhodčí Leoš Jančík, který naše plemeno dobře zná. Na výstavu se přihlásilo celkem 24 švýcarských honičů.

Bernští vítězové jsou:

Aaron z údolí Loučky - V1, CAJC, BOJ, Vítěz speciální výstavy mladých; Frída Lady Dorotte - V1, CAC, BOS, Vítězka speciální výstavy; Sophie Bencilla - V1, BOV, Vítězka speciální výstavy veterán a ve třídě čestné Dulcis Cervarius - V1, BOB.

Ze dvou lucernských honičů uspěla lépe Muriel Lady Bardotte - V1, CAC, BOB, Vítězka speciální výstavy.

Švyčtí vítězové jsou: Archie Alpenglanz - V1, CAC, BOS, Vítěz speciální výstavy; Alyeen Alpenglanz - V1, CAC, Vítězka speciální výstavy.

Vítězkou celé speciální výstavy se stala nejstarší krásná fenka Pinkie Bencilla - V1, BOB, BOV, Vítěz speciální výstavy veterán, BIS.

Fotografie ze Speciální výstavy KCHŠH v Náměšti na Hané 11.7. 2021 si můžete prohlédnout zde:

https://svycarskyhonic.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_KCHSH_Namest_na_Hane_2021/

Poradkyně chovu


Vážení členové klubu,

paní Natalie Piéta oslovila náš klub s požadavkem napsání článku o lovecké praxi Švyckých honičů v ČR. Tento článek bude publikován v loveckém časopisu ve Francii a bude součástí propagace setkání  majitelů Švyckých honičů v Uzelle . K dispozici máme 1 stranu, včetně fotek.

Chtěl bych tímto požádat majitele Švyckých honičů, kteří aktivně loví, zda by byli ochotni tento článek připravit.

Předseda klubu


Vážení členové klubu,

rádi bychom Vás upozornili na možnost zúčastnit se prvního mezinárodního srazu švýcarských-švyckých honičů, který se bude konat 21. 5. 2022 v Uzelle ve Francii. Bližší informace a přihlášku najdete v odkazu.

/UserFile/files/Aktuality/2021/Anmeldung_Treff_Tch%C3%A8que(1).docx

Vedení klubu


 

 

TOPlist