Lov » Proběhlé lovecké akce

Dne 16.10.2021 proběhly barvářské zkoušky honičů, pořádané OMS Chomutov v honitbě Vojenských lesů a statků divize Karlovy Vary místo Lučiny. Zúčastnilo se osm psů a fen různých loveckých plemen. Naši švýcarští honiči byli zastoupeni jurskou fenou Rascasse de la Cascade des Fayes, bernské honiče prezentovali Elliott Moravian Pride a Deeogee Lady Dorotte.

Zkoušky posuzovali Jitka Mohelníková, Radek Hasenöhrl, Jan Brom, Vladimír Solar a vrchní rozhodčí byla Anna Goldfussová.

 Všichni vůdci měli své psy dobře připravené, a tak bylo potěšení vidět radost z dosažených výsledků. Naši honiči složili zkoušky BZH s následujícím výsledkem, za který gratuluji:

Rascasse de la Cascade des Fayes  vůdce Mgr. Michal Füleky  176 bodů - I. cena (1. místo)

Elliott Moravian Pride                         vůdce Tomáš Franěk          175 bodů - I. cena (2. místo)

Deeogee Lady Dorotte                       vůdce Petr Višňovský         135 bodů - II. cena (6. místo)

Velké poděkování patří rozhodčím a všem co se podíleli na přípravě zkoušek včetně občerstvení.

Chtěl bych také poděkovat vůdcům za výbornou prezentaci plemene švýcarský honič a oslovit váhající majitele švýcarských honičů, aby se nebáli a zúčastnili se v příštím roce výcvikového dne a následných BZH, které, pevně věřím, budou klubové.

V případě zájmu se neváhejte na mě a kolegy obrátit s výcvikem, rádi pomůžeme. Švýcarský honič je lovecké plemeno, které je nejšťastnější při práci v myslivosti a bylo pro ni vyšlechtěno.  Vy tak můžete zažít nezapomenutelné okamžiky a obohatit se novými zkušenostmi.

S přátelským pozdravem a lovu zdar Tomáš Franěk - výcvikář KCHŠH

        

TOPlist